Як укласти декларацію з пацієнтом дистанційно?

21.04.2020

Тепер укласти декларацію з пацієнтом можна дистанційно, про що минулого тижня повідомив Міністр Максим Степанов. Новий алгоритм суттєво спрощує організаційний аспект онлайн-консультацій на платформі Telemed24 UA через мобільний додаток пацієнта MedCard24.

Переведення комунікації лікаря та пацієнта в онлайн режим сприяє безпеці обох сторін, а також зменшує розповсюдження коронавірусу. Так, пацієнту з симптомами ГРВІ або COVID-19 не треба йти в амбулаторію, поширюючи віруси по дорозі та в медичному закладі, а лікарю зайвий раз ризикувати власним здоров’ям та життям, контактуючи з потенційно хворими.

Згідно з новими правилами, алгоритм укладення декларацій дистанційно такий:

  1. Пацієнт зв’язується з лікарем по телефону.
  2. Лікар заповнює декларацію та верифікує пацієнта в електронній системі охорони здоров’я eHealth. Під час цього процесу пацієнт залишається за зв’язку, адже здійснюється реєстрація виключно через номер його мобільного, всі паролі та коди пацієнт передає лікарю для внесення в систему.
  3. Поставити підпис в роздрукованій версії декларації пацієнт може після завершення карантину особисто, прийшовши в медичний заклад.

Незважаючи на тимчасову відсутність підпису пацієнта, лікар офіційно може надавати онлайн консультації всім, хто потребує медичної допомоги просто зараз. Після верифікації пацієнта в eHealth, медичний працівник гарантовано отримує оплату на основі щомісячного звіту до НСЗУ Національна служба здоров'я України.