Як подолати професійне вигоряння?

29.12.2020

Вигоряння лікарів вже стало зростаючою проблемою, а пандемія COVID-19 тільки погіршила ситуацію. Такий висновок оприлюднило авторитетне американське медичне видання Medscape. У опитуванні взяли участь понад 7500 лікарів з усього світу.

Майже дві третини (64%) опитаних лікарів заявили, що пандемія посилила їх почуття вигоряння. На питання про те, як вони справляються зі стресом, викликаним пандемією, 29% лікарів відповіли, що їли більше, 19% сказали, що п'ють більше алкоголю, і 2% сказали, що вони приймають більше рецептурних стимуляторів і ліків. Ми розуміємо, що українські лікарі так само страждають від емоційного та професійного вигоряння під час пандемії. Тому розібрались з причинами та підготували кілька порад, як впроватись з цими проблемами.

1. Оптимізація робочого процесу, зниження навантаження

Психологічне вигорання - це реальність: для керівників медичних закладів вкрай важливо визнати це; тільки тоді можна буде вирішити цю проблему шляхом усунення факторів, що сприяють вигоряння. Сюди входить оптимізація завдань робочого процесу, зниження адміністративного навантаження і розробка креативних моделей надання допомоги.

 

2. Не піддавайтеся страху та будьте “в курсі” подій

Розділіть Ваші побоювання з колегами. Нагадайте персоналу, що допомога людям в цей складний час - не тільки прояв хоробрості, але і вчинком святості. Організуйте обов’язкові щоденні зустрічі, де ви могли б інформувати персонал про актуальні дані щодо захворювання на COVID-19 на місцевому рівні, а також обговоріть останні досягнення в області виявлення вірусів, епідеміології і передові варіанти лікування.

 

3. Бережіть себе

У розпал пандемії лікарі, безумовно, перевантажені роботою, тому важливо знаходити час для себе. Контролюйте режим дня, займайтесь спортом, харчуйтесь правильно, спілкуйтесь з близькими та дотримуйтесь інформаційної гігієни! Новини можуть бути негативними і здійснювати на людей емоційний вплив, що навіть може спричинити проблеми на роботі.

 

4. Станьте профі у цифровій медицині

Лікарі витрачають багато часу на заповнення документації, і це безперечно те місце, де цифрові технології можуть допомогти в боротьбі з вигоранням. Досконало опануйте медчину інформаційну систему, у якій Ви працюєте і робочий процес не викликатиме стільки стресу.

 

5. Залишайтесь на зв’язку

Телемедицина може дозволити лікарям зв'язуватися з людьми, яких вони в іншому випадку не могли б бачити. Це стосується онлайн-консультацій як у форматі “лікар-лікар”, так і “лікар-пацієнт”. До речі, медиків це може захистити від зайфих контактів з потенційно інфікованими, а пацієнтам — оперативно отримати допомогу та краще дотримуватися режиму лікування, що дуже важливо для їх здоров'я і благополуччя. Крім того, пацієнти також отримують велике задоволення від онлайн-відвідувань. Тому радимо впровадити телемедичні консультації у Вашій лікарні.