Телемедицина в період COVID-19

28.09.2020

МОЗ рекомендує проводити лікування хворих на COVID-19 в домашніх умовах.

Окрім значного навантаження на лікарів і медичні заклади, важливо пам'ятати про безпеку людей, що належать до груп ризику. Так, літні люди й пацієнти з хронічними захворюваннями мають вищу ймовірність важкого перебігу хвороби. Наявність серйозного захворювання суттєво підвищує показники смертності. До них належать хвороби серця, діабет, рак, підвищений тиск та астма.

У період карантину використання телемедичних сервісів набуло особливої актуальності. Що не дивно, адже у світовій практиці цей інструмент довів свою ефективність неодноразово. Розбираємо на прикладах впровадження:

  • проведення віддалених консультацій лікарів первинної медико-санітарної допомоги або спеціалізованої медичної допомоги
  • віддалене ведення пацієнтів, хворих на COVID-19, з легкою симптоматикою або після стаціонарного лікування
  • послуги для підтримки людей, що знаходяться в самоізоляції.

        Читайте статтю: Телемедицина на карантині: як використовується, переваги, обмеження і перспективи

Цифрова трансформація медичної галузі деколи може здаватися руйнівною, проте технології Інтернету речей, віртуальний догляд і віддалений моніторинг сукупно дозволяють покращити результати для здоров'я пацієнтів.

Це досягається шляхом поліпшення медичної діагностики та прискорення прийняття рішень щодо лікування. Крім того, цифрові інструменти активно використовуються для забезпечення постачання життєво важливих засобів медичного призначення під час пандемії.