Телемедицина для людей з інвалідністю

28.09.2020

Люди з інвалідністю — вразлива група населення, і їхній доступ до медичної допомоги нерідко є достатньо обмеженим.

Значні довгострокові зміни в технологічній, нормативній і законодавчій інфраструктурі та індивідуальних рішеннях для особливих потреб пацієнтів в системі охорони здоров'я необхідні для усунення цих перешкод, з метою поліпшення доступу до медичного обслуговування.

Сьогодні в українській медицині вже існують зручні та безпечні інструменти надання допомоги людям з інвалідністю. Зокрема це:

  • дистанційна діагностика та моніторинг стану здоров’я
  • телемедичні консультації.

Основними перевагами онлайн-консультацій з лікарем для людей з інвалідністю є:

  • нижча вартість догляду,
  • менші транспортні витрати,
  • поліпшена комунікація за погодженням прийому ліків,
  • менша схильність до інфекційних захворювань, особливо під час пандемії COVID-19.

З огляду на розвиток телемедицини в Україні та світі, настав час для систематичної оцінки переваг, ризиків і можливостей звернення за медичною допомогою із застосуванням digital-інструментів для людей з інвалідністю. Так, з 2021 року Національна служба здоров'я України перестане укладати договори з медустановами, які не матимуть вільного доступу до допомоги для таких осіб. Це зумовлено тим, що згідно з програмою медгарантій, меддопомога має бути доступною, прозорою та зрозумілою.

У зв’язку з цим, закликаємо Вас не зволікати з впровадженням онлайн-прийомів у форматі “лікар-пацієнт” на рівні Вашого медичного закладу. Ідеальне рішення для швидкого старту — платформа для проведення та реєстрації результатів дистанційних консультацій #Telemed24.