Телемедицина як інструмент боротьби з коронавірусною інфекцією в Україні

31.03.2020

Телемедицина — це інтегрована система надання медичної допомоги з використанням телекомунікацій і комп’ютерних технологій. Телемедицина є альтернативою прямого контакту між лікарем та пацієнтом.

На сьогодні, телемедичні консультації допомагають пригальмувати розповсюдження вірусних захворювань, у тому числі, обмежуючи поширення вірусу COVID-19 по всьому світу. 

В Україні технології телемедицини та інструменти самодіагностики від компанії «Медстар Солюшенс» уже успішно тестуються у Київській, Харківській, Сумській, Кіровоградській, Чернігівській областях.

Використання програмного забезпечення, яке включає телемедичний компонент, рекомендують:

  • для дистанційних консультацій пацієнтів, коли ті не мають можливості виходити з дому
  • для убезпечення медичного персоналу від поширення інфекційних захворювань і обмеження контактів з пацієнтами, що мають ознаки респіраторних захворювань
  • для зменшення навантаження на лікарів та медичні заклади на час протиепідемічних заходів та обмежень в Україні
  • для належної медичної допомоги насамперед літнім людям й жителям віддалених куточків країни.

Одна із цілей проєкту дистанційних консультації з лікарем Telemed24 у додатку Medcard24 — зупинити поширення коронавірусної інфекції в Україні. 

Телемедицина є потужним інструментом не тільки підвищення якості медичної допомоги, але й оптимізації та покращення ефективності менеджменту системи охорони здоров’я.