5 тенденцій охорони здоров'я в 2021 році

20.01.2021

Минулий рік виявився неабияким випробуванням для всіх галузей, особливо для медицини. 2020 навчив нас тому, що необхідно бути гнучкими та вміти адаптуватись до нових умов. Щоб Ви встигали за вимогами часу, ми вивчили прогнози для медичної сфери від різних експертів, на основі яких підготували для Вас 5 тенденцій охорони здоров’я в 2021 році 

  • Сплеск цифрової охорони здоров'я

Охорона здоров'я часто відставала від інших галузей у впровадженні цифрових інструментів, але пандемія різко скоротила розрив. Громадяни, які не могли або не хотіли залишати свої будинки, перейшли на онлайн-послуги для задоволення основних потреб. Перехід до цифрових технологій надав доступ до медичної допомоги і привів споживачів до більш високого рівня зручності. Для багатьох з них шляху назад не буде. Медичні заклади або забезпечать збагачення онлайн-досвіду пацієнтам, або втратять частину прибутку. На тлі прогресу, телемедицина та електронні комунікації посилили попит та змінили умови галузі.

  • Фокус на гнучкості

COVID-19 обрушився лавиною на більшість установ, порушивши практично всі аспекти їх діяльності. Деякі послуги, наприклад, планова госпіталізація, були тимчасово зупинені. Через пандемію лікарні опинились в умовах необхідності переорієнтування та перепідготовки персоналу, в тому числі перевівши частину медичної допомоги в онлайн. Медичні організації, які змогли адаптуватись до нових умов, залишились тільки у виграшу, виявивши нові можливості для розвитку. Інші ж опинились в кризі через клінічні проблеми, адміністративні невдачі і фінансові втрати.

  • Досвід минулого — успіх у майбутньому

Досвід 2021 року показав, що сильні ставали сильнішими, а слабкі - слабшими. Організації, які краще справлялися під час коронакризи, згодом виявилися в кращому становищі. Високоефективні КНП будуть продовжувати розвиватись, розширюючи послуги, якість медичної допомоги та відповідаючи вимогам ринку щодо впровадження дистанційної комунікації з пацієнтами. Слабкі гравці опиняться під загрозою з боку більш сильних, адже тепер пацієнти обирають ті лікарні, які задовольняють їхні потреби щодо обслуговування.

  • Ризики у цифровому середовищі

Охорона здоров'я завжди була привабливою метою для кіберзлочинців. Щоб уникнути витоку медичної інформації, необхідно подбати про це заздалегідь. Платформа для проведення та реєстрації результатів дистанційних консультацій Telemed24 UA має сертифікат відповідності КСЗІ. Це означає, що Ви та Ваші пацієнти можете бути впевненими у тому, що конфіденційність у безпеці. Не забувайте, що надійний захист даних — вимога чинного законодавства України.

  • Розширення громадської охорони здоров'я

Пандемія продемонструвала, що громадське здоров'я має важливе значення для економічного і фізичного благополуччя країни та окремих громад. Організації охорони здоров’я мають скористатись цим досвідом у 2021 році, впровадивши дистанційний моніторинг пацієнтів з COVID-19, які перебувають на амбулаторному лікуванні. Це дозволить зменшити кількість госпіталізацій та рівень смертності від коронавірусу. Шляхом встановлення муніципально-приватних партнерств та спільної роботи можна створювати рішення, що відповідають колективним потребам громад.