Платні послуги у КНП з телемедициною

16.03.2021

Медична допомога повинна бути якісною та безпечною для пацієнта. Це головний принцип системи охорони здоров'я. Тому запровадження методик співфінансування медпослуг дозволяє муніципальним медустановам збільшувати обсяг платних послуг. А кошти від їх надання стають значущим джерелом доходів для кожного ЛПЗ.

Практично всі медустанови в Україні стали комунальними некомерційними підприємствами. Цей статус дозволяє їм вести господарську діяльність і встановлювати офіційні тарифи на платні послуги. Нагадуємо, що прайси на платні послуги затверджуються власником медустанови (як правило, це місцева рада).

Якими можуть бути платні послуги:

📍 немедичними за бажанням пацієнта — палати поліпшеного перебування, покращене харчування, транспортні послуги й т.і.;

📍 медичними — ті, які не входять до програми медичних гарантій і затверджені Кабміном;

📍 платні звернення пацієнта без направлення, крім екстреної допомоги, медичної допомоги стоматолога, гінеколога, нарколога і психіатра.

Користувачі медичної інформаційної системи "РІМС "Медстар" мають можливість додавати до свого профілю актуальний прайс на послуги та гнучко управляти графіком прийому. Крім того, лікарі, що приєднались до телемедичної платформи, можуть проводити онлайн-консультації у відеоформаті, що за часів пандемії перетворилося на новий стандарт і дозволяє охопити додаткові сегменти пацієнтів.