Глава ВООЗ прокоментував питання медичних масок

02.04.2020

Тедрос Адханом Гебрейесус, голова ВООЗ, стурбований стрімким поширенням коронавірусу: за останні 5 тижнів інфіковані виявлені майже у всіх країнах і регіонах. Число заражених майже досягло 1 млн., а кількість померлих — всього за тиждень подвоїлося.

Д-р Тедрос також закликав уряди забезпечити соціальний захист населення в умовах кризи, щоб уникнути голоду і дефіциту предметів першої необхідності. Також гендиректор повідомив про те, що по всьому світу ведуться дослідження, вчені прагнуть дізнатися більше про вірус і знайти ефективне лікування хвороби.

Питання медичних масок

Як зазначив голова ВООЗ, — актуальна рекомендація на сьогодні — носити маски тільки в тих випадках, коли людина хвора або доглядає за хворим.

Нещодавно одразу кілька наукових журналів опублікували статті з даними про те, що у значного відсотка тих, що заразилися, хвороба протікає безсимптомно, але при цьому вони заражають інших. Тобто, вважаючи себе здоровим, людина розгулює без маски і розносить інфекцію. 

«Це новий вірус, — пояснив д-р Тедрос. — Ми весь час оновлюємо свої рекомендації по мірі того, як поповнюються наші знання».

Наразі питання рекомендацій, пов'язаних з медичними масками, ще досліджується. Щойно експерти ВООЗ ухвалять рішення, спираючись на нові наукові факти, буде відомо, чи варто їх носити всім.