Що треба знати про дистанційне консультування в месенджерах

22.04.2020

Дистанційне консультування — це сучасний та зручний інструмент комунікації між лікарем та пацієнтом. Сьогодні в Україні все більш популярною стає практика, коли лікар надає допомогу по телефону, у відеорежимі або в чаті. І найчастіше це спілкування відбувається через месенджери, наприклад, viber, skype або telegram.

Серед переваг такої взаємодії — швидкість та безперешкодність, відсутність третьої сторони, але чи так це добре насправді?

Спілкування лікаря та пацієнта за допомогою популярних месенджерів це звичайно дуже зручно, проте небезпечно — як для лікаря, так і для пацієнта. Пояснюємо чому:

1. Безкоштовні месенджери не захищають персональні дані пацієнта. Ми регулярно чуємо новини про витоки інформації з аналогічних ресурсів, отже медична інформація в месенджерах не захищена і до неї можуть мати доступ треті особи. В гіршому випадку в цьому може бути винен лікар. Проведення онлайн-консультацій у захищеній платформі Telemed24 через додаток пацієнта MedCard24 виключає таку можливість завдяки наявності всіх рівнів захисту системи, а дані під час онлайн прийому вносяться лікарем в ЕМК пацієнта і автоматично потрапляють в національну електронну систему охорони здоров’я eHealth.

2. Консультації в месенджерах не передбачають обліку робочого часу медичного працівника. Водночас, можливості платформи для проведення та реєстрації результатів дистанційних консультацій Telemed24 UA дозволяють лікарю з легкістю самостійно керувати своїм робочим часом, планувати особисті візити та онлайн-прийоми за попереднім записом.

3. Сплата за послугу, як і фіксація реально відпрацьованого часу лікарем, мають бути оформлені офіційно. Онлайн-консультвання задекларованих пацієнтів радимо оформлювати в системі як амбулаторний прийом із застосуванням відеозв’язку. При проведенні онлайн-консультації у захищеній платформі Telemed24 UA через додаток пацієнта MedCard24 сплата надходить на основі щомісячного звіту до НСЗУ.

Для Вашої безпеки та обліку робочого часу закликаємо перевести спілкування з Вашими пацієнтами через платформу для лікарів Telemed24 UA.

Завантажити додаток MedCard24: