Цьогорічні тенденції медицини

05.04.2021

Незважаючи на те, що цифрова охорона здоров'я набирала обертів і до пандемії, криза, з усіма трагічними наслідками, також ознаменувалася величезною інтелектуальною енергією і швидкими темпами розвитку. Медики та технологічні компанії довели, що швидкість, інновації та безпека дійсно можливі в охороні здоров'я. Ось кілька тенденцій, які розвиваються просто зараз.

✅Пацієнтоорієнтованість муніципальної медицини

Охорона здоров'я швидко стає індустрією, більш орієнтованою на споживача. На початку пандемії, ситуація змінювалась буквально кожен день. Так, люди швидко опинилися в ситуації, коли їм довелось більш активно долучатись до процесу опікування здоров`ям і портали пацієнтів стали важливим фактором для керівництва власним лікуванням. І вже сьогодні історія здоров`я, призначень тощо стали так само легко доступними, як і банківський баланс.

.

✅Телемедицина

Телемедицина - це ще один спосіб, за допомогою якого медицина стала більш орієнтованою на споживача, оскільки вона відкриває пацієнтам широкий спектр можливостей доступу. За допомогою телемедицини консультація лікаря може здійснюватися у форматі відео-візиту або телефонного дзвінка. Ця технологія являє собою тенденцію, що повільно розвивалась, але як тільки пандемія зробила особисте відвідування проблематичним, телемедицина різко збільшила свою популярність.

Навіть після того, як особисті відвідування лікаря стали більш доступними, чимала кількість пацієнтів захотіли зберегти зручністі віддаленого спілкування з лікарями – наголошують користувачі Telemed24. За їхніми словами, пацієнтам більш економічно вигідно отримувати базову медичну допомогу онлайн, ніж при особистих відвідуваннях.

✅Віртуальна реальність

Технологія віртуальної реальності (virtual reality, VR) існує вже десятки років, але подібні системи часто розглядалися як призначені для розваги. Перевага її полягає в тому, що, одягнувши VR-гарнітуру, людина може відчути себе як у відеогрі або іншому веселому, захоплюючому досвіді. Однак, ця технологія також стала потужним інструментом для медичної спільноти. Освітні установи використовують її для підготовки майбутніх лікарів, хірурги тестують методи підготовки складних операцій, і навіть досвідчені лікарі знаходять її корисною для відпрацювання нових і вдосконалення старих процедур. У 2021 році очікується подальший розвиток таких технологій.

✅Інтеграція різних систем

Незважаючи на стрімкий розвиток цифрової охорони здоров`я в Україні не до кінця налагодженим процесом є інтеграція різних цифрових рішень для медичних закладів. Однак, набирає обертів тенденція руйнування інформаційних бар'єрів між рішеннями різних виробників. МІС для первинної та вторинної ланки медицини, радіологічні, лабораторні та інші системи все активніше інтегруються один з одним. Операційна сумісність - одна з найбільш цікавих областей для інновацій сьогодні.

✅Хмарна інфраструктура

Функціональна сумісність - ніщо без хмарних технологій. Хмарна інфраструктура є ключем до відкриття доступу до всіх розрізненим систем, тому все більше організацій переходять на хмарні рішення і будуть продовжувати робити це і в 2021 році. Одним з найбільших переваг для організацій охорони здоров'я, що переходять на "хмару", є зберігання інформації. Щодня в світі охорони здоров'я генерується величезний обсяг даних, чимала частина яких потребує довгострокового зберігання. Хмарне сховище може стати більш доступною альтернативою обслуговування постійно зростаючої кількості серверів на місцях.