Телемедичні послуги у лікарні: безпека персоналу та новий рівень обслуговування пацієнтів

10.09.2020

В основі телемедицини лежать цифрові технології, які трансформують традиційний візит пацієнта до лікарні у виклик лікаря на дім, тільки без його особистої присутності. Ідея віртуального відвідування існує вже кілька років, проте в Україні ринок таких послуг почав зароджуватися не так давно, а сплеск популярності розпочався під час карантину COVID-19, і зараз тільки набирає обертів.

Дистанційне консультування — сучасний робочий інструмент як для фахівців первинної ланки, так і для вузькопрофільних спеціалістів. Імплементація даної послуги у клінічну діяльність дозволяє розширити можливості і лікувати пацієнтів всюди, де є підключення до Інтернету. Платформа для проведення та реєстрації результатів онлайн-прийомів Telemed24 не вимагає великих накладних витрат, до того ж легко інтегрується з медичною інформаційною системою та забезпечує захист каналів комунікації.

Як впровадження онлайн-консультацій змінить правила гри для лікарів та медичних закладів? Ми підготували 7 основних переваг телемедицини для лікарів і пацієнтів.


1. Безпека медичного персоналу від можливого зараження інфекційними хворобами

Мінімізувати контакт з потенційно зараженими пацієнтами можливо виключно шляхом проведення дистанційних консультацій в форматі «лікар-пацієнт». У разі виникнення перших симптомів захворювання пацієнту не потрібно буде відразу йти до амбулаторії на прийом до сімейного лікаря, поширюючи віруси по дорозі та в лікувальному закладі. Це особливо актуально в період пандемії COVID-19, адже сьогодні надважливо обмежити відвідування лікарень всіма пацієнтами з ознаками ГРВІ, грипу, COVID-19, з хронічними захворюваннями та людьми у віці 60+ для запобігання ризику зараження. Наукові данні доводять, що 80% інфікованих досить легко переносять хворобу і лише 5% потребують госпіталізації. Тому вони повинні перебувати вдома і використовувати дистанційну комунікацію з сімейними лікарями та вузькими спеціалістами.

80% інфікованих досить легко переносять хворобу і лише 5% потребують госпіталізації


2. Розширює доступ до медичної допомоги і охоплює більшу кількість пацієнтів

Онлайн-консультування покликане розширити доступ до медичної допомоги для пацієнтів, що не бажають або за станом здоров’я не можуть залишати власні помешкання. Крім того, такий спосіб комунікації можна використовувати з пацієнтами сільської місцевості, які мешкають у віддалених населених пунктах та мають достатньо обмежений доступ до медичної допомоги.


3. Покращує робочі процеси і підвищує ефективність клінічної діяльності

Впровадження послуги дистанційного консультування у закладах охорони здоров’я може служити каналом для більш швидкої розстановки пріоритетів при наданні допомоги, аналізу кожного випадку та поліпшення комунікації шляхом збору, зберігання і використання даних пацієнта для більш ефективного прийняття медичних рішень. До того ж, цей інструмент може сприяти підвищенню продуктивності, включаючи зріст показників задоволеності пацієнтів.


4. Новий рівень взаємодії з пацієнтами за допомогою дистанційного моніторингу

Віддалений моніторинг пацієнтів — це метод, який допомагає у наданні допомоги з використанням останніх досягнень в галузі інформаційних технологій. Фактично, даний підхід переносить більшу частину медичної допомоги до дверей пацієнта замість персонального відвідування лікарні. Технологія використовує спеціальні пристрої, які збирають інформацію про стан здоров'я пацієнта, дані автоматично передаються безпосередньо в електронну медичну карту та на комп’ютер лікаря. Далі медики спираються на цю інформацію, щоб оцінити стан пацієнта, рекомендувати подальші дії та призначити ліки й догляд.


5. Збільшує дохід від практики

Телемедичне консультування може забезпечити конкурентну перевагу, залучаючи і утримуючи більше пацієнтів завдяки наявності унікальної послуги в лікарні. Онлайн-прийоми на платформі Telemed24  – це вихід для кожного лікаря. Адже на первинній ланці послуга сплачуватиметься НСЗУ на основі щомісячного звіту, в системі прийом проводитиметься як звичайний, лише з використанням засобів відеозв’язку. Це стосується і спеціалізованого рівня медицини.


6. Знижує витрати пацієнта

Пацієнти витрачають багато грошей і часу на отримання медичної допомоги. Уявіть собі, як можуть накопичуватися витрати громадян на проїзд, догляд за дітьми\родичами похилого віку і вихідний\відпустку. Додаткові зусилля доводиться витрачати пацієнтам з територіально віддалених населених пунктів. Для наочності розглянемо досвід іноземних колег. Орегонський університет здоров'я і науки щороку заощадив своїм пацієнтам 6,4 мільйонів доларів на дорожніх витратах за рахунок впровадження телемедицини. Під час опитування, 40% їхніх пацієнтів сказали — якби у них не було доступу до віртуального відвідування, вони б просто пропустили лікування через надмірний тягар поїздок до своїх установ.


7. Підвищує лояльність пацієнтів

Задоволеність пацієнтів — ключовий показник ефективності впровадження телемедицини в закладах охорони здоров’я. Лікарі, які вже практикують онлайн консультування на платформі Telemed24 зазначають, що пацієнти, яким вони запропонували таким формат комунікації, залишились задоволеними та пообіцяли звернутись за медичною допомогою онлайн ще раз.

Щоб отримати консультацію щодо впровадження телемедичної платформи Telemed24, заповніть форму: