Google полегшить користувачам доступ до послуг телемедицини

13.04.2020

Google анонсував запуск двох нових функцій у Пошуку і Картах, які покликані полегшити користувачам доступ до послуг телемедицини. Пропонуємо скорочений переклад цієї новини від Google.

Для запобігання поширенню COVID-19 багато медичних установ скорочують або припиняють особисті відвідування пацієнтів. Проте людям потрібно якимось чином отримувати медичну допомогу, не виходячи з дому. З початку пандемії ми стали свідками різкого зростання інтересу до віртуальної медичної допомоги та телемедицини.

Консультації з питань здоров'я по телефону або за допомогою відеоконференцій не тільки допомагають знизити навантаження на кабінети лікарів і кабінети невідкладної допомоги, а й рекомендуються в якості важливого способу захисту пацієнтів і медперсоналу від COVID-19.

Нова опція для постачальників медичних послуг в Google Мій бізнес

Як повідомляється, постачальники медичних послуг тепер можуть додавати в свої профілі посилання на сторінки для запису на віддалену консультацію. Користувачі зможуть бачити посилання «Отримати допомогу онлайн» (Get online care) у результатах Пошуку і в бізнес-профілях на Картах Google.

По кліку на це посилання користувачі потрапляють на сайт компанії, де вони зможуть знайти більш детальну інформацію, включаючи розклад онлайн-консультацій. Цей функціонал спочатку буде запущений в якості пілотного проекту в США, а потім буде розширено на інші країни.

Зростання інтересу до телемедицини

У Google також відзначили, що з початку епідемії спостерігається значне зростання числа пошукових запитів, пов'язаних з телемедициною.

У відповідь на виражений інтерес до цієї теми Google вирішив запустити описані вище функції, щоб допомогти користувачам.

Місцеві постачальники медичних послуг, такі як лікарні, лікарі приватної практики та фахівці в галузі психічного здоров'я, тепер можуть ввести пропозиції з віртуального догляду у свій бізнес-профіль, щоб люди, які шукають, наприклад, місцевого постачальника медичних послуг, могли побачити посилання «Отримати допомогу онлайн». Натиснувши на посилання, люди потраплять на веб-сайт цього постачальника послуг, де вони зможуть знайти додаткову інформацію і напряму запланувати віртуальний візит до лікаря.

 

Коли опції запрацюють в Україні, наразі невідомо.

Нагадаємо, що українські заклади охорони здоров'я та лікарі приватної практики можуть підключити платформу телемедицини Telemed24, яка дає змогу записати онлайн пацієнта на прийом та здійснювати телемедичні консультації у форматі відеочату.